LYON s.r.o.

tel.: +420 603 807 802, e-mail: obchod@drevovlakno.cz


LYON s.r.o.
Kategorie
Technické manuály ke stažení

Steico - ochrana proti vedrům


OSB Desky


Steico Ultralam


Steico nosníky


Steico - Image


Tisk stránky

Thermowood - tepelně upravené dřevo

ThermoWood je produkt vyráběný speciálním patentovaným procesem tepelné úpravy dřeva. Tepelná úprava jehličnatého dřeva má trvalý efekt na fyzikální a mechanické vlastnosti materiálu. Tento proces vytváří zcela nový materiál s vlastnostmi srovnatelnými s tvrdými a vysoce odolnými dřevinami. ThermoWood je vyráběn v současné době ve dvou variantách: Thermo-S a Thermo-D.

Vysoká trvanlivost a odolnost

Výsledekem procesu výroby ThermoWoodu je produkt s významně zvýšenou trvanlivostí a odolností proti hnilobě a proti napadení dřevokaznými houbami. V závislosti na požadované odolnosti jsou k výrobě ThermoWoodu použity různé výrobní procesy. Odolnost ThermoWoodu může být zvyšována až na úroveň odolnosti dřevin jako například červený cedr nebo jiné tvrdé dřeviny.

Rozměrová stabilita

Proces výroby ThermoWoodu vytváří produkt s excelentní rozměrovou stabilitou. Snížením vlhkosti materiálu o více než 50% je maximálně zredukováno bobtnání a sesychání materiálu. Navíc jsou maximálně zredukované známé problémy dřeva jako vydutí, kroucení, zkřivení a jiné deformace.

 

Výjimečný vzhled

V průběhu výrobního procesu ThermoWood získává hřejivou a atraktivní hnědou barvu. Tato barva je shodná a konzistentní po celé ploše a v řezu každého kusu ThermoWoodu. Barva tmavne v závislosti na použitém výrobním procesu, čím vyšší je teplota, tím je barva tmavší. Jako u všech přírodních materiálů rovněž u ThermoWoodu jeho barva časem bledne působením ultrafialového záření slunce. K zachování původní barvy se doporučuje použít nátěr proti ultrafialovému záření.

 

Ekologický produkt

Proces výroby ThermoWoodu je založen na využití energie páry a tepla, do materiálu nejsou aplikovány žádné chemické látky nebo činidla. Bylo prokázáno testy, že během výroby ThermoWoodu nevznikají žádné škodlivé emise. Jakékoli zbytky ThermoWoodu mohou být spáleny nebo likvidovány jako běžný odpad. Surovina použitá na výrobu ThermoWoodu je dodávána z obnovitelných zdrojů certifikovaných systémem PEFC.

 

Zušlechtěné dřevo s univerzálním využitím

ThermoWood může být použit na různé účely: buď v exteriéru (Thermo-D), kde je požadováná vysoká odolnost a stabilita, anebo v interiéru (Thermo-S), kde je důležitý vzhled a stabilita materiálu.

 

ThermoDeck

ThermoDeck je standardní sortiment drážkovaných podlahových prken z ThermoWoodu. Tento materiál je perfektním řešením k doplnění vzhledu a k příjemnému užití vaši zahrady nebo terasy. ThermoDeck je materiál s mimořádnou odolností a rozměrovou stabilitou.

 

ThermoClad

ThermoClad je výborný materiál použitelný v exteriéru k opláštění budov. Vysoká úroveň odolnosti a rozměrové stálosti zajišťuje, že v tomto materiálu probíhají minimální rozměrové změny po připevnění na nosnou konstrukci. Díky redukcí těchto pohybů získává případná povrchová úprava mnohem delší životnost. V průběhu výrobního procesu je odstraněna pryskyřice ze dřeva a tím jsou odstraněny problémy s jejím unikaním ze suků a smolníků.

 

ThermoSauna

ThermoSauna je výrobek vhodný jako materiál pro Vaši saunu. Díky redukované tepelné vodivosti se ThermoSauna nenahřívá při růstu teploty v sauně tak intenzivně a tím vám umožní více si užít komfort a relaxaci.

 

Ostatní využití

ThermoWood může být použit na mnoha jiných místech jako jsou okna, dveře, zahrada, konstrukce, sruby, garáže, protihlukové bariéry a kromě toho také u různých větších projektů.

 

 
Kontakty a technická podpora

logo Lyon, s.r.o.LYON s.r.o.

GSM: +420 603 807 802

E-mail: obchod@drevovlakno.cz 

Naši partneři

Steico

Isocell

KMBeta

Homatherm

Rothblass

MSDK

RD Rýmařov

LYON s.r.o. - Czech Republic, e-mail: obchod@drevovlakno.cz
Provozováno Na systému ZTNet CMS | mapa webu