LYON s.r.o.

tel.: +420 603 807 802, e-mail: obchod@drevovlakno.cz


LYON s.r.o.
Kategorie
Technické manuály ke stažení

Steico - ochrana proti vedrům


OSB Desky


Steico Ultralam


Steico nosníky


Steico - Image


Tisk stránky

Dřevovlákno a izolace z něj

Dřevní vlákno jako materiál pro výrobu izolace se získává rozvláčněním dřevní štěpky, na jejíž výrobu se užívají jehličnaté dřeviny zejména smrk a borovice. Rozvláčnění dřevní hmoty probíhá pomocí vodní lázně , vysokých teplot a tlaků. Pro dosažení  požadovaných tvarů a požadované hustoty se do hmoty přidávají ekologická pojiva na bázi přírodních pryskyřic.

 

ZDRAVÍ JAKO PRIORITA

Dřevovláknité tepelné izolace vzhledem k jejich složení se vyznačují svou ekologičností, nevylučují do prostředí žádné zdraví neškodné látky, jsou lehce znovuzpracovatelné a v přírodě se sami časem rozloží bez nežádoucích vlivů na ekosystém. Dřevovláknité izolace se vyznačují nízkým difúzním odporem, který zaručuje snadný průběh vzdušné vlhkosti skrz izolaci. Tato vlastnost zaručuje absorpci a vyvedení  nadbytečné vlhkosti z interiéru, která je příčinou   vzniku plísní a bakterií  způsobujících zdravotní potíže.

 

ÚSPORA ENERGIE

Dřevovláknité izolace mají zajímavou hodnotu fyzikální vlastnosti a tou je měrná tepelná kapacita. Hodnota  je až 3 krát větší než u běžně používaných izolačních materiálů.  V praxi to znamená, že teplota prochází konstrukcí stěny a střechy až 3 krát pomaleji než u běžných izolantů. Půdní prostory a místnosti se v létě nepřehřívají, neboť polední žár se přesouvá dovnitř zpomaleně a projeví se až později. Obdobně to platí i v zimě, kdy teplo pomaleji opouští vytápěné prostory. Teplotní výkyvy se redukují a teplotní křivka se srovnává. Spoříte energie na topení/ pro vyrovnání teplotních křivek chladíte v létě a topíte v zimě.

 

RADOST Z PRÁCE

Práce s dřevovláknitou tepelnou izolací je radost. Potěšením pro řemeslníky je, že dřevovláknité izolace  nedráždí pokožku. Zpracování, řezání izolací je možné za pomocí běžných ručních a motorových nožů a pil. Kotvení izolačních dřevovláknitých materiálů je pomocí nerezových spon nebo vrutů. Aplikace difúzně otevřených omítkových systémů na bázi silikonu, pryskyřice je standardní bez specifik.   

  

KDE JE VHODNÁ

Dřevovláknité tepelné izolace jsou vyráběny v různých hustotách materiálu a  v různých provedeních tak, aby byly funkční pro požadovaný  účel danné konstrukce.  V nabídce jsou podlahové dřevovláknité izolace,  akustické podlahové izolace, stěnové interiérové izolace, nadkrokevní venkovní izolace, fasádní izolace pod difúzně otevřené omítkové systémy, fasádní izolace pod odvětranou fasádu a samozřejmě výplňové dřevovláknité izolace v různých tloušťkách. Jsou vhodné nejen pro stavby a rekonstrukce dřevostaveb, ale i k zateplení zděných staveb.

 

 
Kontakty a technická podpora

logo Lyon, s.r.o.LYON s.r.o.

GSM: +420 603 807 802

E-mail: obchod@drevovlakno.cz 

Naši partneři

Steico

Isocell

KMBeta

Homatherm

Rothblass

MSDK

RD Rýmařov

LYON s.r.o. - Czech Republic, e-mail: obchod@drevovlakno.cz
Provozováno Na systému ZTNet CMS | mapa webu