LYON s.r.o.

tel.: +420 603 807 802, e-mail: obchod@drevovlakno.cz


LYON s.r.o.
Kategorie
Technické manuály ke stažení

Steico - ochrana proti vedrům


OSB Desky


Steico Ultralam


Steico nosníky


Steico - Image


Tisk stránky

zpět

Foukaná celuloza

Foukaná tepelná izolace z celulózových vláken.

IZOLUJE - NEHOŘÍ - NEKOUŠE

Dobrý pocit a úspora energie

Izolační materiály v bytové výstavbě přináší nejen tepelnou pohodu, ale upravují i vnitřní klima a poskytují také akustickou ochranu.Izolace Climacell nabízí ve všech těchto oblastech nadprůměrné výsledky. Tepelná izolace z celulozových vláken přispívá kromě toho podstatným způsobem k šetrnému zacházení s přírodními zdroji a tím ekologickému způsobu stavění.

Jednoduché a čisté zpracování

Zpracování sypkých izolačních hmot je praktikováno s úspěchem mnoho let : k dispozici je široký sortiment strojů pro práci s izolačními materiály.
Tyto stroje zaručují jejich spolehlivé ukládání.Aplikace sypkého izolačního materiálu se provádí bezespárovým foukáním kompromované hmoty. Díky speciálním vlastnostem vláken Climacell je zaručená trvalá odolnost proti sedání.

Univerzální využití

Izolace Climacell je dobrou volbou u rodinných domů, ale také u veřejných budov je sázkou na jistotu, neboť zde ekologické aspekty nabývají stále více na významu. Dále je s úspěchem používaná při rekonstrukcích a dodatečném zateplování starších staveb bez nutnosti složitých stavebních úprav.

Mnoho možností

Moderní stroje pro zpracování nabízejí další možnosti využití izolace Climacell: při technice vlhkého sprejování se izolační materiál navlhčí a poté jej lze aplikovat na svislé plochy u otevřených konstrukcí. Přebytečný materiál lze odstranit elektrickým kartáčem. U kopulí (klenby kostelů) se izolace nanáší metodou otevřeného sprejování "terminátor", kdy je izolační hmota stmelena do celulozové vycpávky.

Požární odolnost

Narozdíl od obvyklých izolačních materiálů se celulozová izolace osvědčuje také v oblasti protipožární ochrany staveb. Climacell nehoří, pouze vrchní vrstva zuhelnatí. V klasifikaci EN B-s2-d0 dosahuje jednoho z nejlepších ocenění v dané kategorii.

Akustická ochrana

Climacell je také dobrou volbou, pokud se jedná o tlumení zvuku. Díky specifické struktuře vláken dosahuje celuloza ve spojení s vhodnou konstrukcí velmi dobrých hodnot.

Tepelná ochrana

Výkyvy teplot, ke kterým v průběhu dne dochází, jsou minimalizovány díky vysoké tepelně akumulační schopnosti.Zároveň se významně snižuje absolutní zahřívání prostoru. V kombinaci s vhodným větráním lze s izolací Climacell dosáhnout ve všech prostorách vyrovnané teploty i v parném létě. Má vysokou hutnost a vysokou specifickou měrnou tepelnou kapacitu. Výsledkem je časové zpoždění průniku tepelného záření do vnitřku budovy. , mluvíme o tzv. fázovém posunu průběhu teploty na vnější straně střesního prvku. Časový posun činí až šestnáct hodin. Z tohoto důvodu je účinek a průnik vysoké polední teploty do vnitřních prostor budovy značně oslaben a dochází k němu teprve v chladnějších večerních hodinách. Výsledkem je rovnoměrné rozložení teploty a teplota celkově nižší. Využijte proto všech předností dobrého izolačního materiálu. S izolací Climacell se budete v zimě i v létě ve Vašem domově cítit příjemně.

                                                                                                                                                         TECHNICKÝ LIST

Schválení Z-23.11-289 a Z-23.11-301 Německého institutu stavební techniky v Berlíně, norma SIA registrace 493.09
Součinitel tepelné vodivosti 0,040 W/(m.K) * nominální hodnota 0,037 W/(m.K)
Požární třída B2 podle DIN 4102 * B-s2-d0 podle EU
Ochrana před plísněmi ANO (podle DIN IEC 68)
Difuzní odpor vodní páry u 1 až 2 (u min do u max)
Měrná tepelná kapacita 2100 J/(kg.K) (c=0,59 Wh/kg.K)
Odpor proudění (r)

35 kg/m3 * 3,6 kPa.s/m2

45 kg/m3 * 9,4 kPa.s/m2

55 kg/m3 * 19,8 kPa.s/m2

Materiál aplikace podle DIN 4108 tepelná izolace ve výškových stavbách, DIN 4109 akustická izolace ve výškových stavbách, DIN 4102 Chování stavebního materiálu a dílů při požáru, DIN 68800 Ochrana dřeva ve výškových stavbách, DIN EN 29053 Odpor proudění u stavebního materiálu a dílů
Akustická izolace Velmi dobré akustické izolační vlastnosti
Součinitel prostupu tepla (U) a fázový posun (FP)

Síla stěny 160 mm: U=0,25 W/(m2.K)*FP=9,3 hod.

Síla stěny 180 mm: U=0,23 W/(m2.K)*FP=10,1 hod.

Síla stěny 220 mm: U=0,19 W/(m2.K)*FP=11,7 hod.

Primární energetický obsah ~58 kWh/m3
Zpracování Pouze vyškoleným personálem

 

 
Kontakty a technická podpora

logo Lyon, s.r.o.LYON s.r.o.

GSM: +420 603 807 802

E-mail: obchod@drevovlakno.cz 

Naši partneři

Steico

Isocell

KMBeta

Homatherm

Rothblass

MSDK

RD Rýmařov

LYON s.r.o. - Czech Republic, e-mail: obchod@drevovlakno.cz
Provozováno Na systému ZTNet CMS | mapa webu